راهنمای نصب 
شرکت هنر سنگ آسمان تولید کننده سنگهای ساختمانی،دکوراتیو،نما وکفپوشهای پیاده رویی با بیش از هشت سال سابقه تولید در این زمینه میباشد.محصولات این شرکت دارای قابلیتهای تحمل دمای 50 درجه زیر صفر یا بالای صفر، جذب آب کمتراز3%،مقاومت بالا نسبت به سنگهای طبیعی و موزاییک های معمولی،رنگ آنتی یو وی واستفاده از مصالح درجه یک است.همچنین انتخاب رنگ این محصول به دلخواه شما و با توجه به اقلیم و شرایط موجود درمنطقه شما میباشد. ارائه خدمت به شما موجب افتخار شرکت هنر سنگ آسمان است. طریقه نصب سنگهای آنتیک

محصولات نما ، دکوراتیو و بادبر را به سه شیوه میتوان نصب کرد:

روش اول) روش دوغاب کاری پشت محصول :

اولین روش نصب سنگ مصنوعی به روش دوغاب کاری و ریختن بتن (ملات) در پشت محصول همانند سنگ های طبیعی می باشد.

توجه: در صورت کثیف شدن سطح محصولات نما ، قبل از خشک شدن دوغاب ، سطح سنگ را توسط پارچه یا ابر نمناک تمیز نمائید

نکته: در صورت نیاز به بندکشی شدن بین سنگ ها از ملات های رنگی و یا خمیر بند کشی بوسیله دست از جلوی سطح محصول استفاده نمائید.

این روش برای مناطق مرطوب که بارندگی در آنها زیاد است و همچنین نما های بیرون ساختمان و دیوارهای آجری بدون پوشش سیمان کاری توصیه می گردد.

روش دوم) روش نصب با چسب سنگ آنتیک : 

جهت نصب با این روش ابتدا باید سطح آجر و یا بلوک دیوار را با استفاده از سیمان کاری مسطح نمود ، سپس با استفاده از کاردک آجدار مخصوص نصب کاشی چسب را روی دیوار و پشت محصول بمالید و عمل نصب را با دقت انجام دهید. معمولاً با توجه به چسب مصرفی تا نیم ساعت امکان جابجایی و تغییرات می باشد . بهتر است از چسب های پودری که زمان مصرف با مقدار مشخص آب تبدیل به خمیر می شوند استفاده نمود تا بالاترین استحکام ایجاد گردد.

توجه: مناسب برای نصب سنگ در داخل ساختمان(جهت دکوراسیون و سبک بودن ساختمان) و مناطق کویری که بارندگی در آنها حداقل است.

روش سوم) روش نصب بوسیله پیچ رول پلاک:

میتوان بست هایی بمنظور خشک نصب کردن (پیچ رول پلاک) بنا به درخواست مشتری روی محصولات نمای آنتیک سمنت پلاست در هنگام تولید ایجاد نمود تا مصرف کنندگان جهت نصب آسان و سریع و عدم کثیف شدن سطح محصول و ... از آنها استفاده نموده و به بدنه دیوار ساختمان پیچ نمایند.

توجه: این روش برای نصب در داخل ساختمان و یا نمای بیرون ساختمان در مناطق کویری کاربرد دارد.
طریقه نصب کفپوش های پلیمری (موزاییک های پلیمری)

 1. جهت ایجاد لایه زیرین مستحکم، یک لایه ملات نیمه خشک در سطح مورد نظر به ضخامت مورد نیاز پهن نمایید، تا زیرسازی و شیب بندی محل نصب با تراکم کافی انجام شود.
 2. روی سطح بتن پهن شده را با استفاده از دوغاب پودر سنگ و سیمان با نسبت 1:2 به ضخامت 2 الی 5 میلیمتر  بپاشید تا لایه ای از دوغاب روی سطح بتن نیمه خشک ایجاد گردد.
 3. موزائیک یا کفپوش مورد نظر را در کنار یکدیگر به اندازه یک متر مربع بچینید.چنانچه محصولات سمنت پلاست در محوطه باز و یا با سطح زیاد مورد استفاده است، باید درز انبساط در هر متر به اندازه یک سانتی متر ایجاد گردد ودرز ایجاد شده با چسب های سلیکونی (چسب آکواریوم ) و یا در صورت درزهای یکنواخت فاصله سه تا پنج میلیمتر بین موزائیک ها ایجاد نمائید.
 4. توسط چکش پلاستیکی روی سطح موزائیک یا کفپوش را ضربه بزنیدتا دوغاب ،کلیه خلل و فرج های زیر محصول را پوشانده و مازاد آن از درز بین موزائیک ها نمایان شود.
 5. دوغاب بیرون زده از درزها را توسط ابر یا پارچه خشک ( برس خشک و سفت پلاسیکی ) تمیز نمائید.
 6. در صورت پر نشدن کامل درزها دو روش برای دوغاب ریزی پیشنهاد می شود:

الف) ابتدا با ترکیب سیمان و آب و رنگ مورد نظر دوغاب روانی تهیه کرده و با وسیله ای مثل ظرف نوشابه تنها بین درز کفپوش ها تزریق کرده تا جایی که مایع دیگر پایین نرود. 15-30 دقیقه پس از ریختن دوغاب روی آن پودر سنگ ریخته و حدود 5 دقیقه پس از آن با پارچه یا گونی اطراف درزها را تمیز نمایید.

ب) روش دوم به این صورت است که سیمان، پودرسنگ و رنگ پودری را بصورت خشک با هم ترکیب کرده و روی سطح کار میریزیم و سپس روی کار را جارو کرده تا ترکیب بصورت خشک داخل درز بین کفپوش ها شود پس از آن درزها را آبپاشی کرده تا ترکیب موجود، سخت شود.

توجه: 

 • جهت چسبندگی بیشتر، اضافه کردن چسب های مخصوص در دوغاب سیمان نیز توصیه می گردد.
 • محصولات کفپوش سمنت پلاست قبل از مصرف زنجاب نگردد .
 • پس از نصب موزائیک ها و ریختن دوغاب تا 48 ساعت از رفت و آمد روی آن خودداری گردد.
 • در صورتیکه دوغاب زیر محصول به اندازه کافی نبود، بعد از اتمام کار، بین درز موزائیک ها و کفپوش ها را با استفاده از مخلوط پودر سنگ و سیمان خشک بپوشانید تا ذرات پودر سنگ به داخل درزها نفوذ کند و با اولین رطوبت ایجاد شده سخت گردد و درزها پر شوند.
 • کلیه محصولات موزائیک و کفپوش های سمنت پلاست دارای قابلیت برش کاری و سوراخ کاری می باشند.

Factory Address: mehr abad, Rodehen, Tehran, Iran
50 59 244(98912+)_76529400(9821+)

All Rights Reserved By SkyStone 2010